Zázračné pilulky na hubnutí

Během mého zkoumání na internetu, co mi může pomoci zhubnout, jsem narazila na poměrně velké množství celých webových stránek, které propagovaly zázračné prášky na zhubnutí. Tedy prášky, po kterých se stoprocentně zhubne ohromné množství kil.

Našla jsem krásně graficky zpracované stránky, kde bylo i podrobné vysvětlení toho úžasného pripcypu, který nikdo jiný nepoužívá, mnohdy vlastně ani nezná. Vždy je to doplněno srovnávacími fotografiemi lidí, kteří údajně zhubli, a to většinou desítky kil, takže obličej ani není možné porovnat. Je zajímavé, že před zhubnutím se jedná o obézní osoby očividně se málo pohybující, tedy s ochablým svalstvem a po zhubnutí jsou z těchto osob téměř kulturisti. Kdepak asi získali svalovou hmotu, že by ty prášky za ně cvičily?

V ČR máme od května 2018 jasně daný zákon o ochraně osobních údajů, ale těchto stránkách nikdy nic takového nenajdete. Nenajdete většinou ani obchodní podmínky. Občas se najdou výjimky, kde to je, ale tyto dva dokumenty již dneska umí připravit kdekdo, takže není žádný velký problém je na stránky dát.

Co zde ale většinou hlavně chybí, je informace, kdo stránky provozuje, kdo Vás vyzývá, abyste mu zaplatili nemalé peníze, kdo shrábne Vaše peníze. Málokdy je uveden i jakýkoliv kontakt, a když už ano, jak je opět smyšlený.

Je zde spousta kladných komentářů a hodnocení od lidí, kteří za krátkou dobu velmi zhubli a neměnili ani jídelníček, ani necvičili, pilulky vše zařídily za ně.

Takže pokud uvěříte slibným informacím o úžasném zhubnutí a naletíte na vidinu ohromné přeměny Vašeho těla na krásné, štíhlé a svalnaté, počítejte s tím, že nebudete mít kde tyto prášky reklamovat a nebude mít na kom se domáhat vrácení peněz, které většina z těchto stránek garantuje. Když ani nevíte, kdo peníze po vás chce, nemůžete si tu firmu (člověka) ani nijak prověřit. A pokud už se vyskytne nějaký kontakt, tak vsadím boty na to, že taková firma nebo člověk ani neexistuje, případně se za tím skrývá nějaký „bílý kůň“.

Víte, kdyby existovaly nějaké takové zázračné prášky, nebo přinejmenším nějak více účinné, byl by toho plný internet, byl by to objev století, všude by se o tom mluvilo a nikdo by pravděpodobně nebyl tlustý.

Netvrdím, že nejsou prostředky, které mohou dopomoci zhubnout. Ano, jsou různé spalovače tuku, prostředky, které působí na tělo, aby neukládalo tolik tuku či sacharidů, různé prostředky které napomáhají necítit hlad nebo navozují pocit sytosti (jsou to dvě různé věci, není to to samé) a další, které nějak napomáhají zhubnutí.  Vždy jsou opřeny o změnu stravování, zvýšený pohyb, celkovou změnu životního stylu atd. nebo jsou doplněním nějaké diety či hubnoucího programu. Sami o sobě žádné velké hubnutí nezapřičiní a naopak, když změníte jídelníček a přidáte pohyb, tak hubnout můžete i bez nich.

Ale některé jistě pomáhají, usnadňují, zrychlují hubnutí …… jen je otázkou které ……. Je potřeba si to trochu prověřit, podívat se do diskusních fór, recenzí apod. Ovšem zase je otázkou, které recenze jsou pravé a které nastrčené jako reklamní trik. Prostě dávejte si při výběru velmi dobrý pozor ať nenaletíte podvodníkům.

 

Znaky podvodných stránek na zázračné pilulky na hubnutí:

  • chybí obchodní podmínky
  • chybí informace o ochraně osobních údajů
  • není uveden prodejce, nebo je fixní
  • není uveden provozovatel webových stránek
  • není uveden kontakt
  • u srovnávacích fotografií není jisté, že je to ta samá osoba
  • u srovnávacích fotografií jsou znaky, že se jedná o jinou osobu
  • slibují vrácení peněz, ale není uvedeno jak toho dosáhnete
  • uvedený produkt nikde jinde nenajdete, nikdo o něm neví
  • uvedené účinky nikdo nezná, jen prodejce vlastní „zázrak“

 

Nataša Řezníčková
Dokázala jsem zhubnout 30 kg za půl roku, a to i přes to, že se mi to před tím mnohokrát nedařilo. Zjistila jsem, jak se chová naše tělo a to mi pomohlo. Váhu si umím trvale udržet a radím dalším lidem, jak to udělat, aby také zhubli a vyhnuli se jo-jo efektu.